Produkcja biżuterii

                                                         

All Silver – produkcja biżuterii

Biżuterię srebrną charakteryzuje ponadczasowa wartość i niezwykła trwałość. Atutem firmy All Silver jest posiadanie własnego zaplecza produkcyjnego. Dzięki temu  nasi Klienci mogą sami projektować biżuterię, tworząc niepowtarzalne wzory. Szybko też możemy reagować na potrzeby rynku. Biżuteria wykonywana jest ze srebra o próbie 925. Nasz zespół produkcyjny liczy 10 osób – ich doświadczenie i zaangażowanie pozwala oferować Klientom niepowtarzalne wyroby najwyższej jakości z półfabrykatów zarówno tych srebrnych, jak i półfabrykatów złotych 333.

Produkcja i wytwarzanie biżuterii w All Silver to cztery osobne piony.

Odlewy

Zaprojektowany, przez Klienta lub w naszej pracowni, wzór przybiera rzeczywistych kształtów. Wszystkie wyroby są ręcznie polerowane. W ten sposób mogą powstawać formy np. pierścionków, broszek, kolczyków czy bransolet.

Wykrojniki

Wykrojniki pozwalają na przygotowywanie gotowych wzorów na płaskiej powierzchni i następnie wygięciu ich w wymagane kształty w celu nadania biżuterii oczekiwanej przez Klienta formy. Z wykrojników produkujemy na przykład półfabrykaty złote 333 lub srebrne.

Laser

Laser umożliwia wycinanie ze srebra dowolnych kształtów np. wzorów ażurowych lub blaszek oraz grawerowanie preferowanych przez Klienta napisów lub symboli.  

Nadawanie koloru

W firmie All Silver możemy nadawać biżuterii srebrnej różne barwy poprzez złocenie, rodowanie oraz palladowanie. Srebro złocone jest pokryte warstwą złota, co daje ładne efekty estetyczne i wizualne. Rodowanie (pokrycie srebra warstwą rodu) powoduje, że srebro jest ciemniejsze, a co za tym idzie ciemnieje wolniej niż srebro "naturalne". Jest również trwalsze i bardziej odporne na zarysowania. Palladowanie to pokrywanie srebra warstwą palladu (metal szlachetny należący do platynowców). Dzięki temu srebro przybiera barwę zbliżoną do białego złota.

Produkcja biżuterii – od projektu do efektu

W dziale projektów All Silver zajmujemy się tworzeniem nowych wzorów i kolekcji biżuterii w oparciu o najnowsze trendy w branży. Jesteśmy pierwszym w Polsce producentem „celebrytek”. Wykonujemy je w różnych wzorach i formach: naszyjniki, bransoletki oraz kolczyki.  

Nasz dział projektów pomaga również Klientom w urzeczywistnianiu ich wizji wzorów biżuterii. Pomagamy tworzyć projekty wg których w naszym dziale produkcyjnym powstaje finalny produkt na indywidualne zamówienie Klienta.  
Wytwarzanie biżuterii w All Silver – „pod lupą”
Firma All Silver dba o to, aby kamienie które oprawiamy w biżuterii były najwyższej jakości. Dlatego bardzo dokładnie je sprawdzamy i wybieramy tylko te które spełniają nasze standardy. Dzięki temu jesteśmy pewni, że produkowana przez nas biżuteria sprosta najwyższym wymaganiom, zarówno pod względem jakości, jak i estetyki.